Ing. Alena Svobodová - CK ALENA TOUR

CK ALENA TOUR - zájezdy do celého světa VYBERTE SI :

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

CK ALENA TOUR PELHŘIMOV - místo podnikání

 

  Říčanského  817
PELHŘIMOV
      777 147 715   
     info@ckalenatour.cz  
 

CK ALENA TOUR PELHŘIMOV - naše provozovna


 Nádražní  805
PELHŘIMOV
774 147 715
774 147 710
774 141 140
565 321 832
    565 327 832      
 
  info@ckalenatour.cz
 

CK ALENA TOUR HUMPOLEC - další provozovna

Husova 70

HUMPOLEC

 773 147 715

 565 555 300 

774 777 114

 

info@ckalenatour.cz

 


 

POČASÍ ve světě AKTUÁLNĚ :

NÁVŠTĚVY klientů

        ​                         TOPlist

 

 

SLOVENSKO

S autokarovou dopravou


Podhájska - Mrtvé moře ve středu Evropy

PODHÁJSKA - malebná vesnička s příznivým jižním klimatem, která patří k nejstarším obcím na Slovensku. Leží jižně od města Nitra, nedaleko Nových Zámků, na výběžcích Pohronské pahorkatiny. V poslední době se těší velkému zájmu turistů z Čech, Polska , Maďarska a Německa, kteří zde nacházejí příjemná místa k odpočinku a relaxaci. Je velice vyhledáváným dovolenkovým cílem nejenom kvůli krásnému prostředí, ale hlavně kvůli přítomnosti místní termální vody s léčivými účinky, která se stala podnětem k vybudování rozlehlého komplexu s bazény s celoročním provozem.
"ZÁZRAČNÁ TERMÁLNÍ VODA" v Podhájské, jejíž léčivé účinky jsou evidentní, je podobná svým složením vodám Mrtvého moře a představuje unikát ve střední Evropě. Zdrojem horké, slané a silně mineralizované vody je geotermální pramen, pulsující pod obcí. Vyvěrá z hloubky téměř 2000 metrů. Teplota při ústí geotermálního vrtu je 83°C, teplota v bazénech je regulována na 35°C - 38°C. Místní voda blahodárně působí na lidi s problémy horních cest dýchacích, astmatem i záněty průdušek. Je v ní obsaženo lithium, které pomáhá při léčení dny, jsou v ní jodidy, příznivě působící na štítnou žlázu. 

   

    

  

 

Dudince

Malebné lázeňské městečko na jihu středního Slovenska, nacházející se v nadm. výšce 140 m, východně od Bratislavy, jižně od Banské Bystrice, na úpatí Štiavnických vrchů. Typické nížinné klima, s mnoha slunečními dny v roce, vytváří ideální podmínky k příjemnému pobytu pro pacienty i návštěvníky. Historie lázní sahá až do doby Římanů, po kterých zůstalo celkem 32 kamenných římských bazénů. Velký rozmach lázeňství nastal zde po r. 1960, kdy byla postavena řada nových domů a od té doby se Dudince až do dnešních dnů staly významnými, světoznámými a uznávanými lázněmi, které byly vybudovány na vědeckém, hydrogeologickém a medicinském základě. Jsou velmi proslulé po celém Slovensku. Jedinečné minerální prameny s léčivými účinky, o stálé teplotě 28,5 °C, pramení z velké hloubky. Příznivé zdravotní důsledky jednoho pobytu ve zdejších lázních jsou unikátní. Není proto divu, že zdejší krásné lázeňské prostředí patří každoročně k velmi vyhledáváným dovolenkovým cílům. 

aktuální DATUM


CK ALENA TOUR - (klikni na logo) :

VSTUPENKY NA DOSAH - koncerty, divadlá, festivaly, sport, kino, show - VYBERTE SI :

                   

    

 

 

 
 
 

PRODEJ JÍZDENEK FLIXBUS

Cestování s Flixbusem
nabízí komfort
a cenovou úsporu
při Vašich cestách po Evropě.
 
Vytvářím objednávku...