Ing. Alena Svobodová - CK ALENA TOUR

CK ALENA TOUR - zájezdy do celého světa VYBERTE SI :

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

CK ALENA TOUR PELHŘIMOV - místo podnikání

 

  Říčanského  817
PELHŘIMOV
      777 147 715   
     info@ckalenatour.cz  
 

CK ALENA TOUR PELHŘIMOV - naše provozovna


 Nádražní  805
PELHŘIMOV
774 147 715
774 147 710
774 141 140
565 321 832
    565 327 832      
 
  info@ckalenatour.cz
 

CK ALENA TOUR HUMPOLEC - další provozovna

Husova 70

HUMPOLEC

 773 147 715

 565 555 300 

774 777 114

 

info@ckalenatour.cz

 


 

POČASÍ ve světě AKTUÁLNĚ :

NÁVŠTĚVY klientů

        ​                         TOPlist

 

 

CHORVATSKO


 

Nabízíme Vám následující cestovní programy:

S autokarovou dopravou

 

Selce

SELCE - přímořské přístavní městečko, půvabně položené v úrodném údolí Vinodol, ležící cca 2 km jižně od letoviska Crikvenica (má podobné podmínky), u úpatí pohoří Velika Kapela. Jedná se o velmi příjemné, v zeleni tonoucí letovisko, kam přijíždějí turisté, aby mohli odpočívat na pěkných plážích a koupat se v teplé vodě průzračného moře. Ještě donedávna byl cestovní ruch ve zdejších končinách realizován v menším rozsahu než v sousedních letoviscích, avšak v posledních letech nabyl nebývalého rozmachu, čímž Selce dosáhly běžného standardu, jaký je obvyklý na jadranské riviéře. 

 

        

 

Malinska

Přímořské turistické městečko, ležící na severozápadním pobřeží ostrova Krk. Příznivé prostředí, hojnost laskavého středozemního slunce, krása jedinečných scenérií, středomořská vegetace, průzračné moře, procházky podél romantických pláží – to vše dělá z lokality Malinska oblíbené, velice navštěvované letovisko s dlouhou turistickou tradicí, které v  období socialistické Jugoslávie patřilo k ukázkovým turistickým střediskům, jimiž se stát pyšnil. Malinska nabízí svým návštěvníkům nejenom koupání v křišťálově čistém moři, ale rovněž sportovní a zábavní možnosti a různé možnosti potápění v  četných romantických zátokách. Velice příjemná je promenádní cesta RAJSKI PUT - „Rajská cesta “, se sousedním letoviskem Njivice, vzdáleným 4km. 

 

Njivice

 

Přímořské turistické městečko, ležící na severozápadním pobřeží ostrova Krk. Příznivé prostředí, hojnost laskavého středozemního slunce, krása jedinečných scenérií, středomořská vegetace, průzračné moře, procházky podél romantických pláží – to vše dělá z lokality NJIVICE oblíbené, velice navštěvované letovisko. Původně malá nenápadná rybářská vesnička dnes představuje moderní turistické centrum s řadou hotelů, apartmánů, kempů. Několik kilometrů dlouhé pláže, kde se střídají oblázkové zátoky i přírodně kamenité pláže s uměle vytvořenými plochami na slunění, včetně širokého sportovního zázemí, možnosti příjemného posezení v restauracích, pizzeriích a cukrárnách, jsou základem obliby tohoto střediska u všech rekreantů. Turistický úřad a městečko Njivice dbají na udržování a čistotu pláží, které zde nejsou přímo hotelové, ale ve své většině městské. Prostředí nabízí svým návštěvníkům nejenom koupání v křišťálově čistém moři a nepřeberné možnosti sportovního vyžití na souši i ve vodě, ale i potápění v četných romantických zátokách. Velice příjemná je promenádní cesta RAJSKI PUT - „Rajská cesta “, se sousedním letoviskem Malinska, vzdáleném cca 4km. 

 

Poreč

 

Krásné a malebné antické městečko, moderní středisko turistiky, ležící na západním pobřeží Istrijského poloostrova, v oblasti Porečské riviéry, která je dlouhá 64 km. Území Poreče se rozprostírá od Lanterny, přes Materadu, Brulo, Plavou Lagunu až po Zelenou Lagunu. Již římští patricijové dokázali plně docenit krásu zdejších zátok. Městečko je velmi atraktivní a přitažlivé nejenom proto, že má nádherné prostředí pro trávení hezké dovolené, čímž se řadí k nejnavštěvovanějším turistickým letoviskům a rekreačním centrům na chorvatské jadranské riviéře, ale jeho velkou předností je četné množství historických památek. Jeho historie je delší než dva tisíce let. Její počátky spadají až do doby římské, ze které se dochovaly četné památky. Velmi cenné a velice atraktivní je zejména Staré město se slavnou Eufraziovou bazilikou s nádhernými mozaikami, která je zapsána i na seznamu kulturního dědictví UNESCO, kde se konají i koncerty vážné hudby. Zajímavé jsou rovněž románské a gotické stavby. Bezpočet kaváren, cukráren, pizzerií a restaurací, ve spleti starých uliček, nabízí výtečné místní speciality a mezinárodní kuchyni. Poreč je také světovým pojmem v tenisu. Těm, kteří nemohou strávit ani jeden den bez tohoto sportu, nabízí více než 175 tenisových kurtů. Milovníkům koupání doporučujeme využít některé z mnoha lagun, ve kterých až téměř ke břehům sahá piniový les. Pokud tedy chcete, můžete pobývat v letním horku třeba i celý den, v bohatém a velmi příjemném stínu borovic. V tomto působivém prostředí, s hezkými příjemnými plážemi a s průzračným azurovým mořem, lze strávit nezapomenutelnou a aktivní dovolenou. 

 

S vlastní dopravou


Omiš

je přitažlivým místem pro hezkou rodinnou rekreaci. Malebné městečko s pravou mediteránskou atmosférou, obklopené tamaryšky a borovicovými háji, se nachází v srdci Dalmácie – mezi Splitem a letoviskem Makarská. Má charakter typický pro všechna středomořská střediska. Leží na pěkné písečné pláži při ústí řeky Cetiny, v těsné blízkosti kaňonu Omiška probojnica. Má bouřlivou a zajímavou historii již od antických časů. Očekává Vás zde množství restaurací, aperitiv barů, kavárniček, různých obchodů a typicky ovocný a zeleninový trh. Mladší generace najde dostatek zábavy v diskotékach a barech. Jako jedno z mála míst má čisté písčité pláže. K Omiši neodmyslitelně patří každoročně konaná, velmi zajímavá národopisná slavnost – Festival dalmátských národopisných souborů. 


Čiovo

Malebný střednědalmatský ostrov ( 30 km2, 15 km dlouhý ) je přitažlivým místem pro klidnou rodinnou rekreaci. Příznivé podnebí, křišťálově čistá voda a romantické zátoky ho řadí k oblíbeným rekreačním střediskům. Převažují zde oblázkové pláže. Je dnes jakýmsi předměstím Trogiru, s pevninou je spojen zvedacím mostem přes Trogirský průliv, čímž se stává pro turisty lehce dostupným.Ke kouzlu ostrova přispívají pozůstatky starých církevních staveb. Dopřejte si hodně slunce a příjemný odpočinek v průzračných vodách Jadranu. 


Umag

nejseverněji položené chorvatské město na Istrijském poloostrově, jedno z nejznámějších letovisek na západní straně Istrie. Jeho historie sahá až do období vlády Římanů nad tímto územím. Jméno Umag je tedy původní jméno zakladatele města Umacuse. Umag je přístavní městečko plné kontrastů, kde se střetává stará i nová architektura, která s velkou vitálností nabízí svoje historické srdce. V návštěvnících zanechá hluboký zážitek kostel P. Marie a sv. Pelegrina z 18. stol. na hlavním náměstí a ulice s kamennými domy ve staré části města. Umag je centrem "bílého sportu" v Chorvatsku (pořádání ATP turnajů - "CROATIA OPEN"). Jeho okolí je bohaté na vinohrady, ze kterých se stáčí vynikající istrijská vína (nejznámější se nazývá Malvazija). Více informací naleznete v následujících dokumentech (každý dokument obsahuje detailní informace týkající se jiné možnosti ubytování): Hotel SOL GARDEN ISTRA,   Anex SOL GARDEN ISTRA,   Hotel ADRIATIC,   Hotel MOJ MIR.


Rovinj

Se svou typickou středomořskou starou architekturou, úzkými uličkami, tajemnými průchody a schodišti je Rovinj jedním z klenotů Istrie. Rovinj je pro mnohé domorodce, ale i návštěvníky nejkrásnějším a nejromantičtějším městem na pobřeží Jadranu. Jeho silueta je terčem mnohých fotografů a jeho lesnaté pobřeží a blízké ostrovy jsou cílem tisíce turistů. Rovinj je rybářské město, ale také město umělců. Je zde stálá výtvarná výstava Grisis. Rovinj je také známá jako místo, kde se pořádají závody plachetnic Match Race. Již za doby Rakousko-Uherska byla Rovinj lázeňským střediskem, dnes je zde například moderní ortopedická nemocnice. Početné jsou také městské vzácnosti, od zvonice sv. Eufemie - ochránkyně města, kaple sv. Trojice ze 13. stol. až po moderní mořské akvárium. Nedaleko Rovinje je přírodní a rybí rezervace a zároveň Limski záliv, který připomíná norské fjordy. Více informací naleznete v následujících dokumentech (každý dokument obsahuje detailní informace týkající se jiné možnosti ubytování): Depandance VALDALISO,   Hotel VALDALISO.

 

Pula

Pula je největší a nejstarší město Istrie s tisíciletou minulostí. Ještě do dnešní doby se zachovaly budovy starých Římanů - Vítězný oblouk Sergavac, Augustův chrám a především Koloseum, nádherně zachovalý amfiteátr z 1. století našeho letopočtu. Pula je nejenom kulturní, hospodářské a dopravní centrum (mezinárodní letiště, železnice, osobní i nákladní přístav), ale i důležité turistické centrum. Na lesnatém poloostrově a ostrovech kolem města byla vybudována kvalitní turistická střediska. Na slunečném a zeleném poloostrově asi 3,5 km vzdáleném Od středu města, je vystavěno středisko Punta Verudela, či nedaleko Puly, asi 10 km západně podél pobřeží, na jedné z nejkrásnějších částí Istrie, leží rybářská a turistická oblast Medulin. Medulin - spojení Od Puly je místní hromadnou dopravou - je více zaměřeno na turisty, má štěrkopískové pláže a velmi pozvolný vstup do vody. Pořádá se zde letní festival vážné hudby, je zde disco, možnost výcviku jízdy na koni a sportovní centrum. Podél západního pobřeží poblíž Puly leží Brijuni, jedno z nejkrásnějších souostroví Jadranu. Zde měla své rezidence již římská šlechta. Svůj turistický význam Brijuni získal jako mondénní letovisko v časech rakouského císařství. V posledních desetiletích byly Brijunské Ostrovy známy jako místo pobytu četných světových politiků. Dnes jsou národním parkem. 

 

Rabac

Není to tak dávno, kdy byl Rabac malou rybářskou a námořnickou vesničkou. Dnes však již patří mezi nejnavštěvovanější turistická místa východního pobřeží Istrie. V klidných zátokách, ve kterých se dubové, borové a cypřišové háje spouštějí až k samotnému moři, je vybudováno několik pohodlných hotelů a středisek s apartmány. Na svahu nad Rabacem, odkud je krásný rozhled na krajinu Istrie a Kvarneru, leží starobylý Labin, kulturní a politické středisko této části Istrie. V zeleném zálivu Maslinice, asi 500 m od samotného města, jsou hotely Hedera, Narcis a Mimosa. V lesoparku na druhé straně se nacházejí další nově vybudované hotely a aparthotely. Rabac leží přímo na pomyslné hranici Istrie a Kvarner riviéry, což je severovýchodní pobřeží istrijského poloostrova Od Opatije po Rabac. Jako jedno z mála míst má Rabac oblázkové až písčité pláže. 


Crikvenická riviéra (s vlastní dopravou)

 

Kraljevica

 

Staré přímořské městečko, které se nachází na jih od Rijeky - cca 15 km. Dominují mu dvě středověké tvrze, které zde zůstaly jako dědictví po chorvatských knížecích rodinách Zrinských a Frankopanů. Zde se ukryl maďarský král Bela IV. v roce 1242 před nájezdy Mongolů. Kraljevica byl známý válečný přístav a nejstarší loděnice na Jadranu. Na jednom z poloostrůvků Oštro bylo postaveno i jedno z prvních veřejných koupališť v přímoří. Na škodu přírodním krásám a zdravému podnebí byly ve vzdálené Rijece vybudovány průmyslové závody, na pohled přece jen částečně viditelné. Poblíž Kraljevice je vybudován most na ostrov Krk, který umožňuje celou řadu zajímavých výletů na tento ostrov. Více informací naleznete v následujícím dokumentu: Hotel UVALA SCOTT.

 

Crikvenica

Známé turistické centrum Crikvenica je 37 km vzdálené od Rijeky a je již více než 100 let považováno za mimořádně vhodné lázeňské místo s výbornými klimatickými podmínkami, čistým vzduchem bez smogu a prašných částí. Uvádí se zde až 2500 hodin slunečního svitu v roce. Vzhledem k podnebí blahodárně působícímu na lidský organismus, více než tři kilometry dlouhým písečným plážím s mělčinou i okolí s překrásnou středomořskou vegetací je tato oblast vhodná pro všechny věkové skupiny. Historie města Crikvenica je rovněž velmi bohatá. V roce 1412 postavil vévoda Frankopan klášter v blízkosti středověkého chrámu (dnes hotel Kaštel) pro Pavlínský církevní řád. Klášter se stal centrem kultury. Později vznikl v okolí přístav a vesnice - "Crikva" ve slovanském jazyce. Takto tedy vznikl název města Crikvenica. Do Crikvenice a na Ostrov Krk jezdí Češi již více než 80 let. Čeští lékaři zde ve dvacátých letech zřídili dnes nejstarší sanatorium thalasso terapie - léčbu mořem. Více informací naleznete v následujících dokumentech (každý dokument obsahuje detailní informace týkající se jiné možnosti ubytování): Pavilony AD TURRES - Renovované,   Pavilony AD TURRES - Nerenovované.

 

Ostrov Krk (s vlastní dopravou)

 


Njivice

Původně malá rybářská vesnička v západní části ostrova, dnes moderní turistické centrum s řadou hotelů, apartmánů i kempem. Několik kilometrů dlouhé pláže, kde se střídají oblázkové zátoky i přírodní kamenité pláže s uměle vytvořenými plochami na slunění včetně širokého sportovního zázemí, možnosti příjemného posezení v restauracích, pizzeriích a cukrárnách, jsou základem obliby tohoto střediska u všech rekreantů. Turistický úřad a město Njivice velmi dbá na udržování a čistotu pláží, které zde nejsou přímo hotelové, ale ve své většině městské. Nejhezčí pláž je v nedaleké části Njivice - Kijac. Více informací naleznete v následujících dokumentech (každý dokument obsahuje detailní informace týkající se jiné možnosti ubytování): Hotel BELI KAMIK I. A II.,   Hotel ADRIA.

 

Malinska - fotogalerie apartmánů

Přímořské turistické městečko, ležící na severozápadním pobřeží ostrova Krk. Příznivé prostředí, hojnost laskavého středozemního slunce, krása jedinečných scenérií, středomořská vegetace, průzračné moře, procházky podél romantických pláží - to vše dělá z lokality Malinska oblíbené, velice navštěvované letovisko s dlouhou turistickou tradicí, které v období socialistické Jugoslávie patřilo k ukázkovým turistickým střediskům, jimiž se stát pyšnil. Malinska nabízí svým návštěvníkům nejenom koupání v křišťálově čistém moři, ale rovněž sportovní a zábavní možnosti. Velice příjemná je promenádní cesta RAJSKI PUT (Rajská cesta) do sousedního letoviska Njivice ( 4 km ). Více informací naleznete v následujícím dokumentu: Privátní apartmány

 

Punat

 

Punat - přístav ležící na jihozápadním pobřeží Ostrova Krk. Stará část města se rozkládá na mírném návrší, nová vznikla při velké uzavřené košljunské zátoce. Zařízení pro turistický ruch jsou na okraji městečka - písečné, pozvolně se svažující pláže jsou obzvlášť vhodné pro děti. Je to jedno z nejkrásnějších míst na ostrově - klidná osada zemědělců a rybářů, obklopená středomořskou zelení, olivovníky a fíkovníky. Na ostrůvek Košljun s dochovalým františkánským klášterem jezdí několikrát denně výletní lodě. Punat je vyhlášeným jachetním přístavem v sérii oficiálních přístavů na Jadranu. Více informací naleznete v následujícím dokumentu: Hotel OMORIKA.


Střední Dalmácie (s vlastní dopravou)

 

Sv. Filip I. Jakov

 

Letovisko vzdálené 25 km od Zadaru se středověkými památkami bylo pojmenováno po kostele sv. Filipa a Jakuba, který patřil do Rogovského opatství. V kostele je slavný gotický kříž. Městečko má kromě starších domů v centru i řadu letních vil, pěkné parky a upravené pláže. Malá pláž je přímo v městečku na okraji borového lesa, delší pláž je před turistickým střediskem Croatia. Příjemné poklidné městečko má vše, co je potřeba k hezké dovolené. Více informací naleznete v následujícím dokumentu: Hotel ALBA.

 

Biograd na Moru

Leží na pobřeží 28 km jihovýchodně od Zadaru. První zmínka o Biogradu jako chorvatském městě je z půlky desátého století. V jedenáctém století bylo sídlem králů. V muzeu je malá sbírka prehistorických, antických a starochorvatských památek. Známé jako turisticky cíl s hezkými plážemi a velkými borovicovými háji. Biograd na Moru je moderní město s hotely, vilami autokempy, apartmány, restauracemi, obchody. Bohaté na ryby je jezero Vrana vzdálené 7 km. Kanál Pašman je ideální pro vodní sporty a potápění. Spojení: letiště je vzdáleno je10 km, železniční nádraží v Zadaru a Benkovaci 19 km, autobusové nádraží je ve městě. Více informací naleznete v následujícím dokumentu: Hotel ALBAMARIS.

 

Vodice

Známé turistické letovisko rozprostírající se v malebné zátoce, leží přibližně 15 km severně Od Šibeniku. Veselé a hlučné přes den a přitom tiché, čarovně okouzlující při západu slunce - to jsou Vodice. Lákavým cílem procházek je marina, kde kotví řada jachet, výletních a rybářských lodí, oblíbené je rovněž tržiště s rozsáhlou nabídkou ovoce a zeleniny. Letovisku rovněž nechybí promenády, upravené pláže, úzké uličky, ani sportovní a společenské vyžití. Více informací naleznete v následujícím dokumentu: Depandance PUNTA.

 

Trogir

Starobylé městečko leží asi 25 km západně Od Splitu na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo. Městečko je od pevniny a Čiova odděleno úzkými průlivy, na pevninu vede krátký kamenný most a na Čiovo zvedací most. Nejkrásnější pláže jsou na březích Čiova v zátoce Saldun. Trogir je architektonicky velmi zajímavý, skládá se z historického jádra na ostrůvku a z nových částí, které se nacházejí na pevnině a přilehlém pobřeží ostrova Čiovo. V blízkosti Trogiru bylo vybudováno několik oblíbených turistických středisek, ke kterým patří Vranjica, D. Seget. I zde je dobrá nabídka soukromých apartmánů a penzionů. Více informací naleznete v následujícím dokumentu: Hotel MEDENA II. Kat..

 

Riviéra Kaštela

"Riviéra sedmi Kaštelů" - půvabná rozmanitost krajiny, její mírumilovnost, plodnost, podivuhodná harmonie protikladů masívu Kozjak s příkrými skalními stěnami a střednědalmatských ostrovů, hojnost slunce, příznivé podnebí, rozkoš barev středozemí, to vše láká turisty z celého světa. Podél sluncem zalitých mořských pláží rostou borovice, vavříny, palmy a tamaryšky. Bezprostřední blízkost restaurací s kvalitní a různorodou kuchyní, blízkost rázovitých hospůdek a příjemných taveren, blízkost tržnic s domácí produkcí, vřelost a vstřícnost místních obyvatel přispěje k vytvoření dovolenkové atmosféry. Více informací naleznete v následujícím dokumentu: Privátní apartmány

aktuální DATUM


CK ALENA TOUR - (klikni na logo) :

VSTUPENKY NA DOSAH - koncerty, divadlá, festivaly, sport, kino, show - VYBERTE SI :

                   

    

 

 

 
 
 

PRODEJ JÍZDENEK FLIXBUS

Cestování s Flixbusem
nabízí komfort
a cenovou úsporu
při Vašich cestách po Evropě.
 
Vytvářím objednávku...